Úvodní stránka » Reference » Zahrady » Chata Povrly - renovace zahrady

  • Investor: p. Ondová
  • Místo realizace: Povrly
  • Termín dokončení: 10. - 11. 2018
  • Rozsah prací: renovace zahrady

 

I když se jednalo o chatu, byla to pro nás výzva. Povrly jsou převážně ve svažitém terénu a nejinak to bylo i zde. Nejdříve jsme museli celý pozemek vyčistit. Bylo na něm několik vzrostlých stromů, staré betonové zdi a jiný materiál, který tam předchozí majitelé vybudovali. Pro tuto práci jsme zvolili pásový bagr, protože nic jiného by se do takového terénu nedostalo.

Když jsme celou plochu připravili, nastala další fáze a to výstavba opěrné zdi NATURBLOK v odstínu Caoba. Největší úkol pro nás bylo dostat do horní části pozemku 9 palet materiálu. Naštěstí se nám to povedlo a to hlavně díky zkušenému bagristovi, který se nebál žádné výzvy. Někdy to bylo o nervy, ale nakonec se vše povedlo.

Poté jsme v horní části na přání investora zavážely vysazovací plochu kačírkem. Tuto plochu chtěli mít co nejméně náročnou na údržbu. Takže když jsme dovezli kačírek, museli jsme ho napytlovat do BIGBAGU a po pytlích zavážet na místo určení.

Pak jsme vymodelovali terén a vrhli se na spodní opěrnou zídku. Vzhledem k tomu, že jsme u chaty potřebovali udělat větší rovinu, vzniklo větší převýšení a do zdi se musely vymodelovat schody.

Po dokončení všech stavebních prací se terén domodeloval a pokračovat se bude v dalším roce.

Oblíbené odkazy

Naše nabídka