Úvodní stránka » Reference » Zahrady » RD Petrovice - výstavba opěrných zdí a bazénu

  • Investor: p. Mátl
  • Místo realizace: Petrovice
  • Termín dokončení: 6. – 9. 2018
  • Rozsah prací: výstavba bazénu

 

Tato zakázka se nachází v krásném prostředí s velice dobrým přístupem pro techniku. Ale to by nebylo, aby nenastala nějaká překážka. Bazén měl být zabudovaný v prudkém svahu, což by nebyl takový problém, kdyby cca 50cm pod zeminou nebyla skála. Nezbývalo nic jiného než vzít bagr s pikrem a pustit se do práce.

Po odtěžení celé plochy jsme se pustili do výstavby spodní opěrné zdi a přípravy podloží pro bazén. Muselo se udělat pořádné štěrkové lože s odvodněním, to se zhutnilo a připravilo se šalování pro betonovou desku. Když bylo vše připravené, začalo se betonovat. Když byla deska vyzrálá, museli jsme jí vystěrkovat samonivelační stěrkou a mohl se položit bazénový korpus.

Po uložení bazénu a technologie, jsme se pustili do jeho obetonování po kterém následovalo obsypání a zhutnění po vrstvách. Po zhutnění zeminy se k horní části bazénu navezl a zhutnil štěrk. Následně se připravilo lože pro vylití betonu. Položily se kari sítě a mohlo se vylívat. Museli jsme vyřešit výškové převýšení a tak jsme objednali pumpu na beton.

Po zaschnutí betonu jsme dostavěli v horní části opěrnou zeď. Namontovalo se zastřešení a položila se vrchní pochozí plocha z kamínků.

Výsledek byl moc pěkný, ale musím říci, že tato zakázka byla velice náročná, ale stálo to za to.

Oblíbené odkazy

Naše nabídka