Úvodní stránka » Reference » Dlažby a zídky » Renovace dvoru – Ústí nad Labem

Renovace dvoru – Ústí nad Labem

Investor: Jiří Šerf
Místo realizace: Ústí nad Labem
Termín realizace: 06. 2012
Rozsah prací: Terénní úpravy, opěrná zeď, dlažba, dřevěné obložení

Tato realizace byla zajímavá především tím, že se jednalo o malý dvorek v zástavbě činžovních domů a proto se veškerý materiál musel pronášet domem. Dvorek byl rozdělen do dvou výškových částí. V horní části, mělo vzniknout zahradní posezení s altánem a krbem. V části spodní, nová dlažba v kombinaci se dřevem pro umístění bazénku. Dřevo bylo také použito na obložení obvodových stěn. Poslední nutností, bylo posunutí opěrné zdi, která držela vrchní část asi o jeden metr z důvodu vytvoření prostoru pro sezení.

 


V první se odstranily staré výsadby, dlažby a zbourala se opěrná zeď, veškerý nepotřebný materiál se odvezl na skládku.  V první fázi se stavěla nová opěrná zeď, na které jsme zvolili nový druh stavebních prvků „CS NATURBLOK“. Při jeho výstavbě není zapotřebí betonáže, vše skládá na sucho a výsledný efekt je dokonalí.


Po dostavení opěrné zdi jsme se vrhli na pokládku zámkové dlažby. Odvodnění a drenáže byli hotové, štěrk navozený, zhutněný a vyspádovaný, nic tedy nebránilo samotné pokládce. Bylo to rychlé, ale opravdu hodně času nám zabralo samotné nošení dlažby přes dům. Po kompletním položení dlažby, jsme ji zasypali pískem a znovu zhutnili. Druhou fázi jsme měli za sebou a už jsme se těšili na pokládku dřevěného obložení, protože po tahání betonové dlažby to pro nás byla příjemná změna.

 
Dřevo nám přivezli včas tak jsme mohli začít. Jak pro pokládku na podlahu, tak na obložení stěn, jsme použili sušenou finskou borovici. Je sušená při 200 C, nakonec přijímá jen 6% vlhkosti!! S tímto materiálem je úžasná práce. Navíc vysušené dřevo voní jako byste byli v sauně. Po dvou dnech bylo vše hotové, dodělali se drobné detaily a zakázka se mohla předávat.
 
V další fázi nás čeká výstavba zahradního altánu, který se bude vyrábět z eurohranolů a tlakově stříkat. Je to jedna z nejlepších úprav, dřevo se nekroutí, nepraská a Vy ho jen otíráte jako nábytek. Navíc má dlouhou životnost.

 


Fotogalerie:

Oblíbené odkazy

Naše nabídka