Úvodní stránka » Reference » Zahrady » Rodinná zahrada – Ústí nad Labem

Rodinná zahrada – Ústí nad Labem 

Investor: p. Kozák
Místo realizace: Ústí nad Labem
Termín realizace: 09. 2011
Rozsah prací: Terénní a sadové úpravy I. Etapa

Na této realizaci se projektanti vyřádili. Jednalo se o rodinný dům s výměrou pozemku cca 2500m². V přední části a také proto že je pozemek ve svahu se měla vytvořit tzv. bezúdržbová zahrada, tedy aby se o ní klient nemusel v budoucnu moc starat. Po nákupu rostlin a objednání veškerých potřebných materiálů, jsme se mohli pustit do práce.


V prvé fázi bylo zapotřebí celý pozemek vyčistit, vyměřit, vytýčit osazovací ostrůvky. Jak jsme vše dodělali, začalo se s přípravou osazovacích ostrůvků a následným rozmístěním rostlin. Poté se na každou rostlinu vykopala díra, ve které byla provedena částečná výměna zeminy, ve které bylo dostatek humusu, aby rostliny dobře prospívaly. Když byly výsadby hotové, začali jsme pokládkou nopové textilie, která zabraňuje prorůstání plevelu, ale naopak rostlinám udržuje vláhu. Na tuto textilii se následně navozila borka a v některých částech se použily okrasné kameny.

Ve spodní části u domu měla vzniknout malá japonská zahrada. Je zde vyskládaný kámen jako suché řečiště, použity pokryvné i vzrostlé bambusy atd. Nakonec zde vzniklo velice pěkné zákoutí oddělující dřevěnou terasu od bazénu.

Zatím jsme v jedné třetině realizace, ale myslím, že celkový efekt bude fantastický.

 


Fotogalerie:

Oblíbené odkazy

Naše nabídka