Úvodní stránka » Novinky » Střekov - rekonstrukce rodinné zahrady

  • Investor: p. Vaněček
  • Místo realizace: Ústí nad Labem - Střekov
  • Termín dokončení: 11.8. 2017
  • Rozsah prací: Terénní úpravy, bazén, opěrné zdi NATURBLOK, zámková dlažba, treláž, altán, výsadby.

 

Tato kompletní rekonstrukce původní rodinné zahrady pro nás byla výzvou. Chtěli jsme vytvořit pro nové majitele s malými dětmi plně funkční zahradu, kde bude propojena relaxační a herní zóna s nízkými nároky na údržbu.

Nejprve bylo zapotřebí celou zahradu vyčistit a upravit terén dle nového projektu. Po hrubých úpravách následovalo uložit do výkopu rozvody vody, elektřiny, trativodů a okapových svodů. Hlavním zásahem do zahrady bylo vytvoření nového vstupu do domu a bazén s altánem.

Po dokončení veškerých zenmích prací, jsme se pustili do stavby opěrných zdí materiálu NATURBLOK v odstínu Caoba. Následovala betonáž obrubníků a do nově vzniklých ploch pro dlažbu byl navezen a uhutněn štěrk. Po pečlivé přípravě štěrkového lože, jsme se mohli pustit do pokládky zámkové dlažby, která se po položení zasypala pískem a zhutnila vybrační deskou.

Po dokončení stavebních prací, přišle ta lehčí část a to osázení novými rostlinami a založením nového trávníku. V některých částech zahrady byly ponechány původní výsadby, jen byly dosazeny kmenovými rostlinami.

Celkový dojem ze zahrady působí klidně a harmonicky, vše se spojiilo a zahrada je plně funkční. Největší pochvalou pro nás byla spokojenost klienta a jeho rodiny. Doufáme proto, že si majitelé zahradu budou dlouhá léta užívat.

Oblíbené odkazy

Naše nabídka