Úvodní stránka » Pergoly

Pergoly

Pergoly patří k místůna na zahradě, která lákají k odpočinku, posezení s rodinou a přáterli. Aby vaše posezení pod pergolou ať už v zahradě nebo na balkóně nepřekazila letní přeháňka, nebo slunce, můžete jí zastřešit například makrolonem (průhledné desky), rákosem, nebo se může pobít palubkama a kanadskou šindelí. Možností je celá spousta. Pokud se trávě pod zastřešenou pergolou nebude dařit, musíte vyřešit i vhodnou podlahu. Je spostu materiálů, které můžete zvolit kámen, dlažba, keramická dlažba nebo dřevěná dlažba. Tyto prvky, by však měli co nejméně narušit vzdušnost a lehkost pergoly a její splinutí s přírodou.

Pergol se vyrábí nepřeberné množství, avšak k nejoblíbenějším patří dva druhy. První jsou pergoly rohové, které vkusně vyplní tmavý kout zahrady a jako druhé jsou klasické obdelníkové pergoly. Všechny variantý pergol se doplňují o různé mříže a mřížky.

Sloupy pergoly mohou být dřevěné, kovové zděné. Podélné i příčné díly jsou zpravidla ze dřeva, ale mohou být i kovové. Pro dlouhou životnost pergoly je nutné vybrat vhodné dřavo a to následně důkladně ošetřit nátěrem. Nosníky nesmí být zakopány v zemi, ale ukotveny na zemní vruty, nebo ocelové patky, které jsou zabetonované do nezámrzné hloubky. Pokud se dodrží základní postupy, prodlouří to životnost pergoly o několik let.

Oblíbené odkazy

Naše nabídka