Úvodní stránka » Prodej » Finská borovice

Finská borovice THERMOWOOD

Tepelně upravené dřevo THERMOWOOD®

Nabízíme Vám jedinečný produkt svého druhu, jehož vznik umožňuje revoluční technologie THERMOWOOD®. Produkty, zpracované touto technologií umožňují úspěšné použití dřevěných materiálů slabší dimenze z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jejich užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti je staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů a ohrožování ekologické rovnováhy a životního prostředí.

Tepelně upravené dřevo (THERMOWOOD®) je nový druh materiálu s inovovanou strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou, která pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti.


 


THERMOWOOD® se vyrábí z řeziva běžných dřevin patentovaným způsobem ve speciálních sušicích komorách při vysokých teplotách. Tepelně upravené dřevo lze použít v interiéru i exteriéru, např. na venkovní obklady fasád, podlahy, zahradní nábytek, protihlukové bariéry, prvky saun, na ploty a ohrazení, na terasy, dětská hřiště apod.
 
Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva změněna tak, že dřevo vykazuje větší stabilitu, než neupravené normální dřevo ve stejných klimatických podmínkách prostředí. Rozměrové změny jsou jen poloviční. Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 90%. Projevuje se to tím, že materiál má stabilnír ovnovážnou vlhkost 4 – 6% přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury.


Podle druhu dřeva, délky a intenzity ošetření dochází vlivem tepelného zpracování dřeva k více nebo méně výrazným změnám barvy. THERMOWOOD® získává až tmavě hnědý odstín připomínající tvrdé dřeviny, výsledná intenzita odstínu záleží na teplotě, kterou se působí na dřevo.
 
Dalším charakteristickým rysem je odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice ze dřeva během ošetřovacího procesu. To umožňuje jeho bezproblémové použití v interiéru a v provozech s vysokou teplovou a vlhkostí, jako jsou wellness centra (vnitřní bazény, sauny, parní lázně a podobně).
 
THERMOWOOD® má rovněž lepší tepelně izolační vlastnosti než běžné dřevo sušené standardním způsobem v komorových sušárnách.

Montáž dřevěných profilů, tepelně upravených speciální technologií THERMOWOOD® je velmi snadná a nevyžaduje žádné speciální vybavení ani technické prostředky. Rady a doporučení k montáži naleznete na těchto internetových stránkách pod záložkou Doporučení k montáži. V případě, že si nebudete v některých detailech jisti, kontaktujte naše pracovníky, kteří Vám poskytnou bezplatně poradenství ve všech technických záležitostech.

Tepelná úprava zvyšuje dobu trvanlivosti na více než 30 let bez použití chemické ochrany!

Oblíbené odkazy

Naše nabídka