Úvodní stránka » Prodej » Věčné dřevo EVERWOOD

Věčné dřevo EVERWOOD

O materiálu Everwood

Everwood je název nového materiálu na bázi plastu, který byl vyvinut v Anglii, zemi deštivého počasí. Firma Model - Plast jako jediná ve střední Evropě tyto profily vyrábí.

Název materiálu Everwood znamená "věčné dřevo", z čehož můžeme usoudit, že materiál lze použít zvláště všude tam, kde přírodní dřevo trpí změnami počasí - tedy venku. Má spoustu dobrých vlastností: nehnije, není nasákavý, nekroutí se a nesesychá, odolává nepřízním počasí a slané vodě, hmyzu i dřevokazným houbám a hlavně NEVYŽADUJE ŽÁDNOU ÚDRŽBU - NEMUSÍ SE TEDY VŮBEC NATÍRAT.

Je hygienicky zcela nezávadný, dá se tedy bez obav použít i v interiérech. Pracuje se s ním podobně jako se dřevem, nevyžaduje žádné zvláštní nástroje. Lze jej běžně řezat, řezné plochy brousit a leštit. Dále je možné vrtání, přibití, přišroubování. Také jej můžeme snadno a pevně lepit pomocí lepidel na bázi organických rozpouštědel. Pro připevnění ke stěně použijeme některý z disperzních tmelů. Materiál je probarvený ve hmotě, není tedy opatřen žádnou jinou povrchovou vrstvou (fólií), takže případné poškození lze jednoduše zaleštit. Firma Model Plast vyrábí více než 40 druhů vytlačovaných profilů Everwood v mnoha barevných variantách, v délkách objednaných zákazníkem.


Ekologicky nezávadný materiál

Jedná se o materiál s velkými perspektivami. Nejen z hlediska dobrých vlastností , dlouhé životnosti a širokého spektra použití, ale i z hlediska ekologického. Výroba profilů Everwood je uzavřeným cyklem, zbytky materiálu jsou recyklovatelné a firma je odebírá i zpět od svých zákazníků. Everwood neobsahuje žádné látky, škodící životnímu prostředí. Jeho použitím šetříme práci i čas spojené s natíráním i výdaje za drahé nátěrové hmoty. Profilům Everwood patří budoucnost.


Vzory barev


Ceník a veškerou dokumentaci najdete ve složce „ke stažení

Oblíbené odkazy

Naše nabídka