Úvodní stránka » Zahrady » Osvětlení zahrad

Osvětlení zahrad

Profesionální osvětlovací systém in-lite. Moderní technologie.

in-lite je mladá, nizozemská společnost, který si vytyčila cíl navrhovat, vyvíjet a distribuovat výrobky určené pro moderní venkovní osvětlovací systémy. Svou činností určuje designové a technologické trendy venkovního osvětlení soukromých i veřejných ploch. Tohoto cíle dosahuje vlastní cestou, kreativním a inovativním přístupem a stálým začleňováním nejnovějších technických poznatků do svých produktů. Proto se společnost EUROGARDEN s.r.o. rozhodla, tyto výrobky dále nabízet a navrhovat svým klientům. Nemáme vyhraněné jen tyto produkty, ale svým designem a tvarovým provedením nás okouzlila.

 

Všechny výrobky in-lite jsou založeny na 12voltovém bezpečném napětí a moderních LED technologiích.

Při vývoji celého systému i jednotlivých prvků - zejména svítidel - se in-lite soustřeďuje na maximální funkčnost svítidel, zařazování technických inovaci, vysokou estetickou úroveň všech produktů, nejvyšší kvalitu a zejména jejich snadné používání.

Výrobky in-lite jsou dostupné prostřednictvím sítě partnerských distribučních společností specializujících se na návrh osvětlovacích systémů a technologií venkovních zahradních a parkových ploch.


Jak vybrat světlo?

Jednoduchá koncepce in-lite - snadný výběr bez komplikací


V in-lite se soustřeďují zejména na práci s účinkem světla, vyzdvihuje se jeho funkci a schopnost vytvářet atmosféru.
Světelné nároky Vaší zahrady by proto neměly být určovány vzhledem konkrétních jednotlivých svítidel, ale světelným efektem, kterého chceme společně dosáhnout.

Proto považujeme za tak důležité nejprve zvolit, které části zahrady a jakým způsobem nebo technikou osvětlit a až posléze vybírat konkrétní typy svítidel z bohatého sortimentu in-lite.

V in-lite svítidla volíme podle jejich umístění.

• INTEGRATED - svítidla vestavěná do cihelných, betových či kamenných dlažeb, dřevěných palub.
• SOLITARY - samostatná volně stojící svítidla podél cest, příjezdových komunikací či v krajích výsadeb nebo trávníkových ploch
• WALL - nástěnná svítidla - optimální pro stěny, kamenné, cihelné nebo dřevěné zídky nebo plotyi
• SPOT - bodová svítidla pro nasvětlování rozsáhlejších objektů jako jsou stromy, větší dekorativní keře, fontány, sochy. Možností je nepřeberně.

Druhým důležitým parametrem je zvolení intenzity světla, tak jak je pro konkrétní účel optimální. V in-lite jsou proto všechna svítidla zařazena do skupin podle intenzity světla.

 


 

Inspirace světlem

Fantazie a kreativita...

Nechte se inspirovat následujícími obrázky, které ukazují, jak široké mohou být možnosti použití a práce se světelným efektem.
Nebojte se experimentovat a zkoušet, výsledkem budete často příjemně překvapeni.

Citlivé nasvícení stupnů schodů. Nepřímým osvětlením z nízké výšky vytváříme zajímavý světelný efekt, který neoslňuje a pouze nasvětluje nášlapovou plochu stupňů. Aplikace nástěnného svítidla in-lite FISH EYE WALL s montážním bodcem. Svítidla řady FISH EYE jsou charakteristická svým neotřelým tvarem neoslňujícího zdroje světla s LED technologií. Poskytuje světlo v charakteristice WARM WHITE (teplá bílá).

Díky kulovému provedení světelného zdroje lze nasměrování světla jemně doladit.
A nakonec, FISH EYE WALL lze snadno doplnit transformátorem MD-01 a instalovat tak svítidlo i na stávající přívody 230V.

Vrchní nasvícení odpočivné plochy terasy.

Svítidla in-lite SCOPE instalované na základně SCOPE BASE PLATE lze snadno optimálně nastavit do požadovaného úhlu v podstatě bez omezení. Svítidlo SCOPE produkuje teplé bílé světlo v odstínu WARM WHITE. Díky koncentračním čočkám v krytu svítidla je světlo dostatečně intenzivní a přitom stále poskytuje příjemně měkké světlo.

Značka in-lite je známá svými zapuštěnými svítidly řady INTEGRATED. Instalace do nejrůznějších druhů venkovních dlažeb je řešena designově čistě bez robustních podzemních pouzder, instalace je pak nenákladná a současně jednoduchá.

Příjezdová komunikace je osvětlena centrálně umístěnými svítidly in-lite FUSION100 v difuzním provedení. Řada FUSION poskytuje teplé bílé neoslňující světlo WARM WHITE. Příkon svítidla je pouhé 2W.


Díky vysoké odolnosti a jednoduchému způsobu uložení je možno po svítidle bez problému pojíždět běžnými osobními vozidly.


Působivé nasvícení vertikální prvků LED svítidly FLH-008 se studeným bílým světlem COLD WHITE.

Pro aplikace, kde je vyžadováno námi preferované teplé bílé světlo WARM WHITE doporučujeme použít zapuštěná svítidla nové řady in-lite FLUX100x100, které lze snadno instalovat do všech druhů dlažeb o velikosti prvků 100x100mm. Tak jak je patrné z našeho příkladu, tato svítidla lze snadno instalovat např. do lemovacích pruhů, vysypaných drobným kačírkem nebo jiným vhodným materiálem.

Příkon svítidla FLUX 100x100 jsou pouhé 2W s praktickým dosahem světla až 5m.


Kombinace několika typů technik nasvětlování. Kromě vertikálního nasvícení z horní rampy svítidly SCOPE (viz text výše), jsou zde využita svítidla in-lite STELLAR WARM instalované do dřevěné palubové podlahy terasy. Svítidla o průměru 60mm jsou osazena přesně s úrovní povrchu, takže nic nebrání si užívat pobytu na terase, uklid i údržba jsou rovněž bezproblémové. Svítidla STELLAR jsou v dřevěných prvcích upevněna pomocí prstence FIX RING, který je instalován zespodu a je prakticky neviditelný.

Příkon svítidel STELLAR WARM jsou 2W.

Jiná aplikace oblíbené řady STELLAR WARM v povrchu dřevého mola.

Svítidla jsou po vestavbě do prknenného povrhu doplněna masivním prstencem RING80 se zkosenými hranami, takže pohyb po ploše je zcela bezpečný.

Svítidla STELLAR WARM poskytují bílé teplé světlo, které je dobře viditelné i ve dne. Díky nejnovější LED technologii je spotřeba pouhé 2W na svítidlo.

 

 

 

Oblíbené odkazy

Naše nabídka