Úvodní stránka » Zahrady » Závlahy

Automatická závlaha

Automatický závlahový systém

Systémy automatického zavlažování zahrady si získávají stále větší popularitu. Úspora času, vody a odpadnutí starostí se zaléváním v době, kdy jste mimo domov hravě vynahradí vstupní pořizovací náklady celého systému.

Naše firma má certifikát profesionální instalační firmy. Instalujeme špičkové závlahové systémy značek Gardena a RainBird. Navrhneme pro vás ideální řešení automatické závlahy vaší zahrady, zpracujeme vám cenovou nabídku a následně dodáme a nainstalujeme celý systém na klíč.

Automatické závlahové systémy jsou systémy, u kterých je celý režim řízen automaticky, bez zásahu člověka. V době zálivky je zapotřebí 20l vody na 1m2 týdně. Jen pro představu si spočítejte Váš čas strávený zaléváním.

V porovnání s manuální závlahou má automatický závlahový sytém mnoho výhod:

• snížení vlivu lidského faktoru
• výrazná úspora času
• úspora vody
• možnost závlahy v nočních hodinách
• vyšší rovnoměrnost a využitelnost závlahy
• odpadá opakovaná instalace a reinstalace systému

Automatický závlahový systém zajišťuje především úsporné, ekonomické a efektivní zavlažování. V případě závlahy v nočních a ranních hodinách dochází ke značnému omezení ztrát vody vlivem menšího výparu, ovlivnění větrem, atd. Také teplota vody bývá v noci blízká teplotě zavlažovaného povrchu, což trávníkům a ostatním plodinám prospívá, protože nezažívají teplotní šok. Efektivitu automatického závlahového systému doplňují čidla srážek nebo větru, která v případě dostatku přirozených srážek či silného větru celý systém dočasně odpojí z provozu.

Oblíbené odkazy

Naše nabídka